Windows oyunları daha hızlı yükleyecek – Bilgisayar Tamir Servisi

Windows oyunları daha hızlı yükleyecek

Microsoft, DirectStorage’ın yeni sürümü 2022’nin sonundan önce oyun geliştiricilerin kullanımına sunulacağını ve SSD’lerle hızlandırılan yükleme sürelerinde önemli bir iyileştirme ile geleceğini duyurdu. DirectStorage, ilk olarak Xbox’ta görülen ve daha hızlı yükleme süreleri sunan bir özelliktir ve ilk olarak Mart ayında Windows PC’lerde ortaya çıkmıştır.

Microsoft şimdi GPU Dekompresyon teknolojisini içeren yeni bir sürüm yayınladı. DirectStorage 1.1’in yakında kullanıma sunulacağını belirtiyor. Şu anda bundan yararlanacak herhangi bir oyun olmamasına rağmen, yine de gelecek için iyi bir gelişme.

Microsoft, daha önce DirectStorage (DS) ile Oyunların %40 daha hızlı yükleneceğini söyledi.Şimdi bu yeni GPU dekompresyon teknolojisi, Bu performansı üç katına çıkarmayı vaat ediyor.

Bir Microsoft açıklamasında, “Grafik kartları, paralel olarak tekrarlayan işlemleri gerçekleştirmede çok verimlidir. Artık daha da yüksek performans için bu yeteneği yüksek hızlı NVMe sürücülerimizin bant genişliğiyle birleştirebiliriz.“o diyor.

Bir demo sırasında Microsoft, ekranları üç kat daha hızlı yüklemek için DirectStorage ve GPU Decompression teknolojisinin birlikte nasıl çalıştığını gösterdi. Üstelik demo sırasında maksimum işlemci kullanımının sadece yüzde 15 olduğu belirtilmişti.

Asıl sorun, DirectStorage’daki iyi ilerlemeye rağmen, hala bu teknolojiyi destekleyen bilgisayar oyunlarının olmasıdır. Bu teknolojiyi kullanan ilk oyun olduğu söyleniyor. kehanet Ocak 2023’e ertelendi.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın