Yalanlar için üçgen yöntemi… – CHIP Online – Bilgisayar Tamir Servisi

Yalanlar için üçgen yöntemi… – CHIP Online

iletişim ve beden dili uzmanı Karen DonaldsonBuna göre, yalan söylemeye meyilli insanlar iki kategoriden birine girme eğilimindedir. Birincisi, yaptıklarının yanlış olduğunu anlayanlar var ama istediklerini elde ettikleri sürece umurlarında değil. İkinci grup, haklı olduklarına ve eylemlerinin haklı olduğuna ikna olanlardan oluşur.

Donaldson, Entrepreneur ile yaptığı röportajda şunları söyledi:üçgen yöntemiSöyleme şeklini kullanmanızı tavsiye ediyor, bu yüzden birinin size yalan söyleyip söylemediğini anlamanıza yardımcı olabilecek üç yönlü bir yaklaşımdan bahsediyor.

Bu üç alana dikkat etmek, birinin size karşı dürüst olup olmadığını görmenize gerçekten yardımcı olabilir.

konuşma akışı

İlk dikkat çeken şey kişinin “konuşma akışı”dır. Kişi konuşurken hıza dikkat edin. Genellikle doğruyu söylediğimizde cümlelerimiz doğal olarak akar. Konuşurken pek bir şey düşünmüyoruz. Neler olduğunu biliyoruz çünkü zaten yaşıyoruz.

Donaldson”İnsanların konuşma kalıpları çok uzun süre bocalamaya ve durmaya başladığında ve birçok fikir belirip bir an için durduğunda, duruma uygun hikayeler uydurmuş olabilirler.“o diyor.

Baş hareketleri ve yüz ifadeleri

Bakılması gereken ikinci şey, kafa hareketleri ve yüz ifadeleridir. Birisi konuşma kalıplarını değiştirmede usta olsa bile, kafa hareketleri ve yüz ifadeleri yalan söylediği gerçeğini ortaya çıkarabilir. Örnekler arasında, aniden yukarı veya aşağı bakma, bir şey yapmadığını söylediğinde başını yukarı ve aşağı sallama, yaptığını söylediğinde dudaklarını sallama ve kısa bir katlamadan sonra dudakları birbirine sürtme (dudak kremi sürüyormuş gibi) sayılabilir.

Beden dili

Son olarak beden diline dikkat etmek gerekir. Beklendiği gibi yalan söylemek insanı yorar. Bu nedenle, diyor Donaldson, biri bize karşı dürüst olmadığında, kendi kendini yatıştırıcı davranışlar sergileyebilir. Bu sakinleştirici hareketlere örnek olarak boynunuzu kaşımak veya ovalamak, bir şey söyledikten sonra burnunuzun ucuna dokunmak ve baskın olmayan elinizi aşırı kullanmak sayılabilir.

Donaldson, GirişimcilikStresli olduğumuzda… kendimize aşırı derecede dokunuruz çünkü bu bir çocukluk yetiştirme hareketidir.diyor ve ekliyor:Bir düşünün: Ebeveyniniz veya vasiniz sizi sakinleştirirken elinizi ovuşturur ve sırtınızı ovuşturur. Bunu kendimiz yapıyoruz.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın