Yapay zeka parti kurdu; seçimlere katılmak istiyor – Bilgisayar Tamir Servisi

Yapay zeka parti kurdu; seçimlere katılmak istiyor

Danimarka’da Şef Lars Liderliğindeki bir parti hükümet seçimlerine katılmaya çalışıyor. Bunun neresi ilginç diye soracak olursanız, parti liderinin bir yapay zeka olduğunu söylemek muhtemelen yeterli olacaktır. Lars, seçmenlerin endişelerini dinler ve onlarla konuşur.

Solcu olduğunu iddia eden gazeteci Lars ile yaptığı röportajdaTüm insanların cinsiyet, köken veya ırktan bağımsız olarak eşit olduğuna inanıyorum.Dedi ve devam etti:Herkesin eşit fırsatlara sahip olacağına ve hiç kimsenin ayrımcılığa uğramayacağına söz veriyorum.. “

Lars sola eğilimli bir yapay zeka ve bu tesadüf değil. yapay zekanın geliştirilmesi, 1970’den sonra ortaya çıkan dış kesim, eğitimlerinde Danimarka partilerinin politikalarından yararlandı.. Danimarka nüfusunun yüzde 20’si seçimlerde oy kullanmıyor ve partinin amacı onların oylarını almak. Lars birçok politikacının aksine insanların fikirlerini dinler ve dinledikçe kendini geliştirir.

proje yöneticileri,“Danimarka’dan ve dünyanın her yerinden insanlar AI ile etkileşime girdikçe, burada ince ayarlanacak bir veri setinde topladığımız yeni bakış açıları ve yeni metinsel bilgiler getiriyor.” o diyor. “sahte parti‘ adlı bu yeni parti, eğitimine devam eden öğrencilere de asgari bir gelir ödemeyi taahhüt ediyor.

Ekip, AI’nın hükümete ilk entegrasyonu konusunda endişeleri olsa da (denenen ancak başarılı olmayan), genel misyonu olumludur ve AI’nın insanlarla bir arada var olduğu ve toplumu onun için daha iyi hale getirdiği bir gelecek tasavvur etmektedir.

Sentetik partinin, katılmak için gereken 20.000 imzadan yalnızca 12’sini topladıkları için Kasım seçimlerine katılması pek olası değil.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın