Yeni araba kokusu nedir? Neden güzel kokar? Birlikte bakalım… – Bilgisayar Tamir Servisi

Yeni araba kokusu nedir? Neden güzel kokar? Birlikte bakalım…

Popular Science’a göre, yeni arabadaki kokuya gaz neden oluyor.

Aletin bir parçası imal edildiğinde, onu eritmek, emmek veya nihai üründe tutmak için kullanılan malzemelerin bir kısmı. Bu birleşik malzemeler sonunda süblimasyon ve buharlaşma yoluyla havaya geri salınmaya başlayacaktır. Parçalar araçların içine yerleştirildiğinde, gazlardan gelen kokular araç içinde tutulur ve yeni araç kokusuna neden olur.

Bu parfüm tek bir bileşenden oluşmuyor. Koltuklar, gösterge paneli, kolçaklar, kapı panelleri, plastik gösterge paneli, tavan döşemesi ve diğer yüzeyler malzeme seçimi nedeniyle rol oynayabilir.

Farklı deriler, tekstil malzemeleri, renkler için kullanılan boyalar ve işlemler ve hatta montaj için kullanılan yapıştırıcılar gibi değişkenlere bağlı olarak değişebilir. Farklı arabalar farklı malzemelerden yapıldığından, yeni bir araba çok tanıdık gelse de, hiçbir iki farklı model tam olarak aynı kokmaz. Sıcak bir arabaya bindiğinizde güneşten daha yoğun bir koku yayabilirsiniz çünkü güneş ışığı gaz salınımı sürecini hızlandırır.

Bazı otomobil üreticilerindeki koku testi ekipleri, belirli bir öğenin hoş olmayan veya zorlayıcı bir koku yaymadığından emin olmak için tek tek öğeleri sıcak bir arabanın içindeymiş gibi yapay olarak ısıtır.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın