Yeni COVID varyantları belirdi – CHIP Online – Bilgisayar Tamir Servisi

Yeni COVID varyantları belirdi – CHIP Online

Birleşik Krallık, iki farklı COVID tipinin ortaya çıkmasından ve bu varyantların BQ.1 E XBB Adı duyurun. ülkede 700 BQ.1 Kasa E 18 vaka XBB Açıklandığı söyleniyor. Uzmanlar, bu varyantların aşıdan kaçma potansiyeline sahip olduğunu belirtiyor.

Son tehlikeli COVID türü yaklaşık bir yıl önce ortaya çıktı ve Adı Omicron’du.. O zamandan beri, dünya çapındaki COVID vakalarının yaklaşık yüzde 100’ü Omicron olarak ortaya çıktı.

Yeni keşfedilen varyantların her ikisi de Omicron’a dayanmaktadır. Şu anda vaka sayısı çok düşük olsa da, Omicron’un yüksek iletim kapasitesi, bu yeni varyantların da hızla yayılma şansı olduğunu gösteriyor.

Omicron’un en büyük yeteneği, bağışıklık sisteminden saklanma yeteneğiydi. Bu, yüksek enfeksiyon oranı ve aşılara direnç olarak gösterilmektedir. Ayrıca varyantın daha fazla mutasyona uğrama potansiyeline sahip olduğunu belirtti.

İngiltere hükümeti durumu dikkatle izliyor. Uzmanlar, temel, uzun süredir bilinen COVID önlemlerine dikkat etmenin bu yeni varyantların yayılmasını bir dereceye kadar önleyeceğini söylüyor. UKHSA Klinik ve Gelişen Enfeksiyonlar Direktörü Mira Chandyayınlanan bir bildiride.Aşılama, gelecekteki COVID-19 dalgalarına karşı en iyi savunmamız olmaya devam ediyor, bu nedenle insanların mevcut tüm dozları mümkün olduğunca çabuk alması her zamankinden daha önemli.“dedi.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın