Yıldızlar mezarlığı, Galaktik Öbür Dünya bulundu… – Bilgisayar Tamir Servisi

Yıldızlar mezarlığı, Galaktik Öbür Dünya bulundu…

Yıldızların bile hayatlarının sonuna ve dolayısıyla son dinlenme yerlerine ihtiyacı vardır. Sidney Üniversitesi’ndeki araştırmacılar, kara deliklere veya nötron yıldızlarına çöken eski yıldızların göksel kalıntılarını arayarak böyle bir yerin nerede olduğunu bulmaya çalıştılar.

Ve bu arama sonuç verdi: Samanyolu’nun görünen kısmının altında ölü yıldızlardan oluşan bir galaktik “mezarlık” var.

Buldukları ve ilk kez başarılı bir şekilde planladıkları keşif, Galaksimizin yüksekliğinin çok ötesinde bir yıldız mezarlığı. Araştırmacılar eşlik eden çalışmalarını Kraliyet Astronomi Topluluğunun Aylık Bildiriminde yayınladılar ve araştırmacılar keşiflerini yerinde bir şekilde şöyle tanımladılar: “Diğer Macar dünyasıBuna” diyorlar.

Baş yazar, Sydney Astronomi Enstitüsü’nde doktora öğrencisi David Sweeney Bir basın bültenindeÖlümden sonraki yaşamın galaksideki “yükselişi”, Samanyolu’nun kendisinden üç kat daha fazladır.Dedi ki:İnanılmaz bir şekilde, nesnelerin %30’u galaksiden atıldı.

Kara delikler ve nötron yıldızları, büyük bir patlama veya süpernovadan sonra, büyük yıldızlar hayatlarının sonunda kendi içlerine çöktüğünde oluşur. Bu güçlü patlama, bu yıldız kalıntılarını, gökbilimcilerin araştırmasının zor olduğu bir yerde bulundukları uzayın karanlık bölgelerine fırlatır.

Ancak araştırmacılar, Kondam yıldızlarının yaşını doğru bir şekilde simüle ederek onların “cesetlerinin” nereye gittiğini tahmin edebildiler.

SweeneyGerçek dağılımlarını araştırırken çözmem gereken en zor sorun, yaratılışlarının şiddetli anlarında aldıkları “tekme”leri açıklamaktı.Dedi ki:Süpernova patlamaları asimetriktir ve parçacıklar saatte milyonlarca kilometre yüksek hızlarda ve daha da kötüsü, her nesne tarafından bilinmeyen bir yönde ve rastgele fırlatılır.

Sidney Üniversitesi’nden bir araştırma görevlisi mezarın haritasını çıkarmaya yardım etti. singap sharma “Galaksideki öbür dünyanın biraz farklı olmasını bekliyordum ama genel olarak aynı” dedi.Görünüşte bu kadar sert bir değişiklik beklemiyordum.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın